Size bir telefon kadar yakınız
0212 577 22 00 - 0543 801 88 88

Dermaroller

16.05.2018
786 görüntülenme
Dermaroller

Dermaroller son günlerde kullanımı hızla artan cilt sorunlarının tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Cilt sorunları, saç sorunları, sivilce izleri, göz altı morlukları başta olmak üzeri pek çok alanda kullanılan dermaroller hakkında sizlere bu yazımızda dermaroller nedir, dermaroller ne işe yarar, dermaroller nasıl kullanılır ve daha bir çok merak edilen soruya cevap vermeye çalışacağım.

Dermaroller Nedir

Dermaroller dönen silindir şeklinde bir alettir ve üzerininde küçük iğneler bulunmaktadır. Cildi uayarark küçük mikro delikler açılır ve deri altına verilmek istenen etkili maddeler ve kremlerin daha fazla etki göstermesini sağlayan bir uygulamadır. Dermaroller uygulandığından sonra açılan mikro delikler üzerine ne sürülürse sürülsün cildin alt tabakasına dah kolay ulaşır ve etkisini daha kısa sürede gösterir.

Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, kuruyan hasar gören cilt yüzeyini uyararak onarması için sıklıkla uygulanmaktadır. Dermaroller için seçim yaparken mutlaka iğnenin boyu iyi seçilmelidir. Eğer yüzü bölgesine dermaroller uygulanacaksa iğne boyutu en küçük olanını seçmek ilk başta daha iyi olacaktır.

Dermaroller Ne İşe Yarar

Dermaroller en çok tercih edildiği bölge yüz bölgesidir. Anti-aging ve akne izleri başta olmak üzere deri çatlakları, göz altı torbaları ve morlukları, cilt lekeleri, yoğun saç kaybı sorunları tercih edilmektedir. Dermaroller yüz, el, ayak, sülulit olan bölgelerde sıklıkla kullanılır. Dermaroller ne işe yarar, dermaroller neye iyi gelir, faydaları ise;

  • Yaşlı ve yıpranmış cildin hücrelerini yeniler
  • Cildin ihtiyacı olan bütün ürünlerin daha hızlı etki göstermesini sağlar
  • Kan dolaşımını hızlandırarak kırışıklıkları önler
  • Ölü hücrelerin atılmasını sağlar cilt daha hızlı yenilenir.
  • Cildin yüzeyine sürülen ürünlerin doku altında daha etkili olmasını sağlar
  • Yaşlanma etkilerini yok eder
  • Deri çatlakalarını yok eder
  • Selülit oluşumunu önler
  • Sivilce izlerini ve cilt lekelerini yok etmek için kullanılan kremlerin daha fazla etki göstermesini sağlar.

192 tane küçük mikro iğne sahip dermaroller yüze uygulandığında küçük delikler açarak bu bölgede tahrişe neden olur ve  vücut bu bölgeyi onarmak için yeni hücreler gönderir. Eğer dermaroller kullandıktan sonra kullanacağınız kremler, kırşıklık kremleri, cilt lekeleri için kullandığınız kremler daha fazla etki göstererek cilt sorunlarının yok olmasını sağlar.

ETİKETLER: