Size bir telefon kadar yakınız
0212 577 22 00 - 0543 801 88 88

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa » Sıkça Sorulan Sorular
Sıkça Sorulan Sorular
Merak ettiğiniz sorular ve cevapları
Cilt bakımının amacı nedir?
Ciltte sivilcelenme, kuruma, kırışmanın önüne geçmek için Cildin doğal su ve yağ dengesini korumak gereklidir. Gözeneklerin tıkanmasının önlenmesi ile ciltten toksinlerin atılımının devamının sağlanması, Ciltteki ölü hücrelerin soyulması ile canlı yeni taze cildin açığa çıkmasının sağlanması, cildin hücre yenilenme dengesinin sağlanması için profesyonel cilt bakımı düzenli olarak uygulanmalıdır.
Göz çevresi neden çabuk kırışır?
Çünkü göz çevresi derisi yüzün en ince hassas ve dayanıksız bölümüdür.
Sivilceleri sıkmak doğru mudur?
Bu kesinlikle çok hatalı bir davranıştır. Çünkü her sivilce sıkılmaz ve sıkılmaması gerekir. Aksi taktirde ciltte leke kalmasına yada bu sivilcelerin artmasına neden olabilir. Cilt bakımı ancak uzman kişiler tarafından yapılmalıdır.
Hydrafacial ne işe yarıyor?
Cildi toksinlerden arındırıyor, yeniliyor ve koruyor. Kırışıklık, yüzeysel cilt lekeleri, yağlı cilt problemleri ve akne tedavisinde de etkili.
Hydrafacial Hangi durumlarda kullanılır?

• Siyah noktalar, tıkalı ve genişlemiş gözenekler
• Akne
• Güneş hasarı
• Nemsiz, kuru cilde nem kazandırmak
• İnce çizgiler
• Renk düzensizlikleri

Hydradermabrazyon yöntemi ilk defa cilt soyma, temizleme, nemlendirme, yenileme, antioksidan koruma, akne tedavisi işlemlerinin bir arada kombine uygulandığı sistemdir. Daha aydınlık, parlak, genç ve güzel görünümlü bir cilde konforlu şekilde ulaşmayı sağlayan sıvı-mikrodermabrazyon teknolojisi Hydra Facial ile yüzeyel cilt lekeleri, cilt kırışıklıkları, ciltteki yağlı görünüm problemleri ve akne tedavisinde oldukça iyi sonuçlar alınabiliniyor.

İpek kirpik çıkarılabilir mi?
İpek kirpik uygulaması yaptırdıktan sonra çıkarma işlemi yaptırabilirsiniz. İpek kirpik uygulayıcısı uzman tarafından kullanılacak özel ipek kirpik çıkarıcı solüsyon ile kolaylıkla ipek kirpiklerinizi çıkarttırabilirsiniz. Bu uygulamanın mevcut kirpiklerinize herhangi bir zararı bulunmamaktadır.
İpek kirpik ne kadar süre kullanılabilir?
İpek kirpik uygulamasının dayanıklılığı kişinin belirtilen bakım prosedürüne uyup uymamasına göre değişkenlik göstermekle birlikte 60 – 90 gün arasında değişkenlik göstermektedir. Bu süre içerisinde uygulamayı takip eden 3. Haftada ek bir bakım ve devamında yine 3 haftalık ek bakımlar yapılarak dayanıklılık süresi 6 aya kadar çıkartılabilmektedir. 3 aylık süre sonunda kişi arzu ederse çıkarma işlemi yaptırabilir, bu uygulamanın mevcut kirpiklerinize zararı yoktur.
Kirpik lifting nedir, nasıl uygulanır?
Kirpik lifting, kirpiklerin belirli bir süre boyunca daha uzun ve hacimli görünmesini sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Sadece doğal kirpiklerin köklerine uygulanan bu uygulama keratin bakımı olarak da bilinmektedir. Gerek sosyal medyada gerekse günlük hayatta adını sıkça duyduğumuz kirpik lifting, kesinlikle zararlı bir madde kullanılmaksızın hijyenik ortamlarda yapılmalıdır. Uygulamada kullanılan malzemelerin hepsi göz sağlığı açısından uygun olması gerekir.
Hangi durumlarda kirpik lifting yaptırılmalı?
Özellikle seyrek ve hacimsiz görünen kirpiklerin yapısını değiştirmek için bu uygulamayı tercih edebilirsiniz. Günlük hayatınızda makyaj yapmadan sadece dolgun ve hacimli kirpiklerinizle göz kamaştırabilirsiniz.
Lazer epilasyonun nedir ve faydaları nelerdir?
Epilasyon, istenmeyen tüyleri ortadan kaldırarak terleme sonucu oluşan kokuları önlemektedir. Batık oluşmasının önüne geçmektedir.
Lazer epilasyonun sonuçları kalıcı mıdır?
Epilasyon ileri teknolojiden yararlanılarak uygulanan bir uygulama olduğundan oldukça memnun edici sonuçlar vermektedir.
Lazer ışını zararlı mıdır?
Lazer aslında tek bir dalga boyunda saflaştırılmış ışıktır. Radyasyon değildir. Lazer ışık dalgaları aynı anda aynı fazda bulunur ve birbirine paralel seyreder. Saç kılı inceliğindeki lazer ışığı uzak mesafelere kadar aynı incelikte ulaşabilir. Küçük yüzeylere yoğun bir enerji aktarabilir. Bu özelliğin sayesinde dokuya zarar vermeden hedeflenen alan örneğin kıllar ya da renk hücreleri yok edilmeye çalışılır.